2. aprill 2013

The Last Colony

John Scalzi
Old Man's War 3
2008 a.
336 lk.

Retired from his fighting days, John Perry is now village ombudsman for a human colony on distant Huckleberry. With his wife, former Special Forces warrior Jane Sagan, he farms several acres, adjudicates local disputes, and enjoys watching his adopted daughter grow up.

That is, until his and Jane's past reaches out to bring them back into the game — as leaders of a new human colony, to be peopled by settlers from all the major human worlds, for a deep political purpose that will put Perry and Sagan back in the thick of interstellar politics, betrayal, and war.

Arvamus:

 John Perry on tagasi, sarkasm ka (küll tagasihoidlikumas koguses) - jesss!

Elab Perry kusagil planeedikesel juba 8 aastat koos oma naise Jane Sagani ja kasutütre Zoega, peab farmi ning on küla kohtunik.
Ühtäkki on KKJ-i kindral nende ukse taga ettepanekuga neil uut loodavat kolooniat juhtima asuda. Ettepanek võetakse vastu, peagi aga selgub, et miski pole tegelikult nii, nagu kindral neile rääkis.
Esiteks ei asu nende koloonia üldse seal, kus neil seda algul näidati ja teiseks on Kolooniate Liidu valitsusel kolonistidega hoopis muu plaan kui seda välja paista lasti. Nii algabki Perry ja Sagani juhtimisel koloonia võitlus enda ellujäämise eest.

Pärast mitmeid pingelisi sündmusi õnnestub koloonial püsima jääda ja Kolooniate Liidu suurvaenlase Konklaavigagi tänu Perry pingutustele suhted teatud määral joonele saada.

Kogu selle tralli järel on aga Perryl valelikust, inimete eest tõtt varjavast ja inimeste elusid mitte millekski pidavast Kolooniate Liidu keskvalitsusest kõrini. Eriti kuna nende poliitika näib paratamatult viivat kogu inimkonna hukkumisele. Nii otsustab ta järjekordse inimeste päästmise aktsiooni ette võtta ja Kolooniate Liidu juhtide tegevuse Maal teatavaks teha - siiani hoidis Kolooniate Liit Maal elavaid inimesi kõigest kosmoses toimuvast täielikus isolatsioonis, teadmatuses ja kasutas Maad vaid oma sõjaväele täienduse hankimiseks.

Ei saa muud öelda, kui et see sarja osa oli jälle väga minu meele järgi. Oli põnevust, pinget ja ehk võitsidki head lõpuks veidi liiga kergelt, jumal sellega, peaasi et võitsid! Mina hindan seda raamatut kindlalt viiega ja soovitan kõigile kogu sarja lugeda (keskmine osa on veidi nõrgem, aga ei hullu, ega ta nüüd nii kehv ka ei ole).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar