10. september 2012

Timelike Infinity

Stephen Baxter
Xeelee 2
1997 a.
256 lk.

Timelike Infinity: the strange region at the end of time where the Xeelee, owners of the universe, are waiting! The second novel in Stephen Baxter's Xeelee sequence. First there were good times: humankind reached glorious heights, even immortality. Then there were bad times: Earth was occupied by the faceless, brutal Qax. Immortality drugs were confiscated, the human spirit crushed. Earth became a vast factory for alient foodstuffs. Into this new dark age appears the end of a tunnel through time. Made from exotic matter, it is humanity's greatest engineering project in the pre-Qax era, where the other end of the tunnel remains anchored near Jupiter. When a small group of humans in a makeshift craft outwit the Qax to escape to the past through the tunnel, it is not to warn the people of Earth against the Qax, who are sure to follow them. For these men and women from the future are themselves dangerous fanatics in pursuit of their own bizarre quantum grail. Michael Poole, architect of the tunnel, must boldly confront the consequences of his genius.

Arvamus: 

Nii ruttu pole ma vist enam ammu ühtegi raamatut pooleli jätnud. Esimese paarikümne leheküljega sain endale kaela kõik halvad omadused, mis ühel ulmeraamatul olla võivad... ma ei hakka neid siin üle lugema.
Kusjuures ma pean tunnistama, et ega ma füüsikas ja astronoomias keskmise lugejaga võrreldes kõige rohmakam lauajalg kindlasti ei ole. Aga ikka ei saanud mitte mõhkugi pihta. Siis avastasin, et tegu on kõigele lisaks veel Xeelee sarja teise osaga ka. Jätsin raamatu pooleli ja otsustasin veidi kosununa kunagi Xeelee sarja ikka algusest alustada ja siis juba ehk lugemisega edukam olla.

Aga mida ma teada saada jõudsin... Inimkond on kõvasti arenendu, Päikesesüsteem on koloniseeritud, inimesed on pea surematud, on olemas aegruumi tunnelid. Aga mingi Quax on inimkonna endale allutanud. Vastupanuliikumise rühm suudab kosmoselaeva ehitada ja aegruumi tunneli kaudu Quaxi eelsesse minevikku põgeneda... Vot selle aegruumi tunnelites sebimise peale mul juhe kokku jooksiski.

Ega midagi, jätan raamatu praegu hindamata, kogun jõudu ja kunagi alustan Xeelee sarjaga uuesti ning siis juba esimesest raamatust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar