10. juuli 2013

Cetaganda

Lois McMaster Bujold
Miles Vorkosigan 9
1996 a.
352 lk.

When the Cetagandan empress dies, Miles Vorkosigan and his cousin Ivan are sent to Cetaganda for her funeral as diplomatic representatives of Barrayar. Upon arrival, the two men are inexplicably attacked by a servant of the late empress. When the same servant turns up dead the next day, Miles and Ivan find themselves in the middle of a mystery. Miles tries to play detective in a strange, complicated, and deceptively alien culture, while lascivious Ivan manages to get himself involved with several noble females at the same time, a diplomatic no-no of the first order. As the plot thickens, it becomes clear that it's up to Miles to save the empire. With her usual skill, Bujold addresses timeless issues of human identity through the personal dramas of her characters.

Arvamus: 

Miles Vorkosigani seiklused jätkuvad sedapuhku Cetaganda planeedil. Cetaganda impeeriumi keisrinna on surnud ning Miles ja ta nõbu Ivan osalevad matustel Barrayari diplomaatidena. Esmapilgul üsna ohutu missioon pakub esimese üllatuse kohe, kui mehed saabuvad – nimelt ründab neid arusaamatul põhjusel üks surnud keisrinna teenreid. Järgmisel päeval on see teener juba surnud ning Miles ja Ivan leiavad end keset üha mõistatuslikumaks muutuvaid sündmusi. Cetaganda impeeriumit valitsevad kummalised, Milesile ja Ivanile võõrad seadused, kuid Miles püüab neist aru saada ning mõista, mis toimub. Peagi on ta kistud kohalikesse intriigidesse ning lõppkokkuvõttes peab just tema päästma kogu impeeriumi.

Mulle läks see raamat üllatavalt hästi peale. Vaatamata sellele, et tegu on ju rohkem kriminulli kui ulmega. Põnev ja haarav lugu oli. Minul ei tekkinud lugemise ajal mingit tahtmist loos puudusi otsima hakata ja neid meeles pidada - kuigi üht-teist meeles pidada ju oleks olnud. Seega milleks kritiseerida kui raamat meeldis. Saan jälle üle mõne aja hindeks viie panna.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar