3. veebruar 2013

Shards of Honor

Lois McMaster Bujold
Cordelia Naismith 1
1986 a.
239 lk.

When enemies become mare that friends they win. In her first trial by fire, Cordelia Naismith captained a throwaway ship of the Betan Expeditionary Force on a mission to destroy an enemy armada. Discovering deception within deception, treachery within treachery, she was forced into a separate peace with her chief opponent, Lord Aral Vorkosigan he who was called 'The Butcher of Komarr' and would consequently become an outcast on her own planet and the Lady Vorkosigan on his. Sick of combat and betrayal, she was ready to settle down to a quiet life, interrupted only by the occasion ceremonial appearances required of the Lady Vorkosigan. But when the Emperor died, Aral became guardian of the infant heir to the imperial throne of Barrayar and the target of high-tech assassins in a dynastic civil war that was reminiscent of Earth's Middle Ages, but fought with up-to-the minute biowar technology. Neither Aral nor Cordelia guessed the part that their cell-damaged unborn would play in Barrayar's bloody legacy. Publisher's Note: Cordelia's Honor is comprised of two parts: Shards of Honor and Barrayar. Together they form a continuous story following the life of Cordelia Vorkosigan nee Naismith from the day she met her then-enemy Lord Aral Vorkosigan through the boyhood of her son Miles.

Arvamus:

Tegemist on Bujoldi esimese Vorkosigani sarja raamatuga, kus saab alguse Miles Vorkosigani vanemate lugu. Cordelia Naismith on laskunud oma uurimislaevaga planeedile, mida ta kavatseb oma teadlastest koosneva meeskonna abil lähemalt tundma õppida. Ta on parajasti koos laeva botaanikuga planeedi taimestikust proove võtmas, kui nende laagriplatsi ründab Barrayari laev. Veidi hiljem leiab Cordelia end silmitsi Barrayari sõjaväelasega ning peab tunnistama oma allajäämist. Tema vangistaja nimetab end kapten Aral Vorkosiganiks ning nad peavad kahekesi läbi tegema ränga teekonna, et saada kätte peidetud tagavarad, mis võiksid päästa nende elud. Katsumuste käigus toimub muutus nende suhetes ning kui Cordelia planeedilt lahkub, on tekkinud nihked ka tema endistes arusaamades.
Selline oli meil ilmunud eestikeelse raamatu kaaskiri.

Mina lugesin siiski võõrkeelset raamatut. Kust ma selle eestikeelse raamatu ikka kätte oleks saanud: raamatukogus ma ju juba aastaid enam ei käi ning  isegi kui see raamat meil poes saada oleks, siis sellise meie müügihinna eest ma seda ikkagi ostma ei hakkaks.

Kindlasti on raamatut tema eestikeelse kättesaadavuse tõttu paljudes kohtades paljude inimeste poolt juba väga põhjalikult arvustatud ja hinnatud, nii et mina lisan oma arvamuse vaid siia ja hästi lühidalt.
On hea raamat küll! Lausa väga hea! Mitte et ta täiesti ideaalne oleks, aga mulle ta meeldis. Nii et panen kõhkluseta hindeks viie.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar