28. november 2011

Revelation Space

Alastair Reynolds
Revelation Space 1
2000 a.
768 lk.

Dr Dan Sylveste, an archaeologist who has for years been fascinated with the long-dead alien race the Amarantin, is about to discover something that could change the course of mankind. But before he can act on anything his wife is killed and he is captured when a coup sweeps across the planet Resurgam. Meanwhile, an astonishing ship bearing a crew of militaristic cyborgs and a kidnapped Gunnery Officer is bearing down on Resurgam, crossing light years of space to enlist Sylveste's help to save their metamorphosing Captain. Only Sylveste, or, more accurately, the software programme containing his father's knowledge that he carries in his mind, can save the Captain. None of them can anticipate the cataclysm that will result when they meet, a cataclysm that will sweep through space and could determine the ultimate fate of humanity.

Arvamus:

Lugesin seda raamatut eelmise aasta lõpus ja tuleb tunnistada, et selle sündmused ja tegelased kummitavad vahel veel praegugi mõtetes.
Tõesti võimas, põnev, kaasahaarav ja väga hästi kirjutatud raamat.
Esimese poole lugesin läbi võib öelda et ühe jutiga (kuivõrd see nii paksu teose puhul võimalik on), teises pooles vahel mõni koht nagu tundus veidi liiga venitatuna ja mõni tegelane hakkas ka tasapisi närvidele käima (Ana, Volyova tegevus ja motiivid jäid vahel veidi segaseks), aga selle heastas jälle täielikult raamatu pingeline, sündmusterikas ja ootamatu finaal.
See, et nii hea teosega tegemist oli, teeb mul isegi veidi raskeks triloogia järgmise osa juurde minemise. On väike kartus, et selle puhul pole tegemist enam nii huvitava teosega ja see rikuks muljet ka esimesest osast.
Esimesele osale aga kõhklusteta viis. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar