17. märts 2014

The Tactics of Revenge

T. R. Harris
The Human Chronicles 4
2012 a.
261 lk.

In The Tactics of Revenge -- the exciting continuation of The Human Chronicles Saga -- we find our hero ex-Navy SEAL Adam Cain and his band of intergalactic Raiders fighting a behind-the-lines insurgency against the Juirean Expansion. In the meantime, the Human Fleet is now ready to take on the forces of the Expansion in massive head-to-head battles among the stars. But not all is as it seems, as the puppet-masters -- the Klin -- soon learn that the Humans -- and Adam Cain in particular -- are aware of their behind-the-scenes manipulations of the Human-Juirean War.

The action -- as always -- is non-stop, as Adam continually jumps from one frying pan into another fire, until he is finally standing before the Supreme Leader of the Klin himself.

This Epic Saga is full of spectacular space battles, exotic aliens, political intrigue and heroic deeds, and all presented in a gritty, realistic form that will make you believe that these are real people engaged in real adventure. Let the awe and wonder of interstellar adventure come home with you.

Arvamus:

Esialgu on kõik rõõmsad ja rahul, kõik osapooled arvavad, et sündmused arenevad just nende plaani kohaselt. Juirid arvavad, et nad on inimeste laevastikku väljakurnamistaktikaga lõksu meelitamas; klinid arvavad, et nemad kontrollivad inimeste tegevust ja on valmis sobiva hetke saabudes nii juiri kui inimeste sõjajõudude jäänuseid hävitama; inimesed arvavad, et suudavad õige hetke tulles klinide "juhendamise alt" vabaneda ning et nad tulevad toime nii klinide kui juiridega.
Kui nii mitu osapoolt arvab, et nende jaoks sujub kõik hästi, siis on ilmselge, et mõnel pooltel ei saa teps mitte õigus olla. Ja kõigele lisaks otsustavad suurde mängu sekkuda veel ühed teised klinide poolt lisaks inimestele kahurilihaks "kodustatud metslased".

Ainus kes ei saa sündmuste käiguga eriti rahul olla on vaenlase (juiride) tagalas diversiooniakte korraldav Adam koos oma kaaslastega - juiride eest põgenedes satutakse hakatuseks klinide kätte ja omakorda sealt põgenedes juiride küünte vahele...

Kohati on põnevust veidi rohkem kui eelmistes osades, siis järgneb aga kohe minu jaoks suht magedaid lõike... ühesõnaga autor hoiab kindlalt oma sarja keskmist taset ja suuri kõikumisi üldmulje osas ei ole. Seega hoian mina ka enda võetud arvamustaset ja hindeks jällegi kolm.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar