29. jaanuar 2013

Revelation

Drew Karpyshyn
Mass Effect 1
2007 a.
336 lk.

Every advanced society in the galaxy relies on the technology of the Protheans, an ancient species that vanished fifty thousand years ago. After discovering a cache of Prothean technology on Mars in 2148, humanity is spreading to the stars; the newest interstellar species, struggling to carve out its place in the greater galactic community.

On the edge of colonized space, ship commander and Alliance war hero David Anderson investigates the remains of a top secret military research station; smoking ruins littered with bodies and unanswered questions. Who attacked this post and for what purpose? And where is Kahlee Sanders, the young scientist who mysteriously vanished from the base–hours before her colleagues were slaughtered?

Sanders is now the prime suspect, but finding her creates more problems for Anderson than it solves. Partnered with a rogue alien agent he can’t trust and pursued by an assassin he can’t escape, Anderson battles impossible odds on uncharted worlds to uncover a sinister conspiracy . . . one he won’t live to tell about. Or so the enemy thinks.

Arvamus:

Inimesed avastasid paarsada aastat tagasi Marsil mingi muistse proteaanlaste rassi punkri hulga väärtusliku infoga. See avas inimestele tee kosmosesse. Esimene inimeste kokkupuude teiste mõistuslike olenditega viis muidugi kohe sõjani. Sõda rahustatakse siiski teiste võõrrasside poolt maha ja inimesed liituvad teiste rassidega.

Et inimesed on uustulnukatena ja vähemarenenutena veidi tõrjutud seisus, püütakse sellest igati välja pääseda ja end mõjuvõimsamaks arendada. Näib, et selleks kõlbavad ka keelatud võtted. Igatahes hakatakse ühes orbitaaljaamas uurima tehisintellekti, mis eri rasside ühenduses keelatud on. Ning õnnetuseks paneb keegi selle uurimise tulemused veel pihta.

Inimeste Allianss saadab leitnant David Andersoni juhtumit uurima. Ja uurimine käib suure madina saatel, kuhu mitmed rassid ja nende huvid segatud on.

Nii et tegemist on suure madinaga ja mingit sügavat sisu loos ei ole. Aga samas ei ole tegu ka mitte kõige nürima pliiatsiga omasuguste seas. Lugeda võis ja kolm tuleb hindeks ära küll.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar